S.S.S

Sıkça Sorulan Sorular

İlk defa kamp deneyimi yaşayacağım, sorun olur mu?

Etkinliklerimize katılan misafirlerimizin %50’den fazlası genelde ilk kamp deneyimlerini bizimle yaşıyorlar. Sizin yerinizde olmayı çok isterdik çünkü her şeyin ilki biraz büyülüdür ve en büyük keyfi siz yaşayacaksınız! Sizlere gönderdiğimiz bilgilendirme mailini okuyup önerilen kıyafet listesini dikkate aldığınız sürece herhangi bir sorun yaşamayacağınıza emin olabilirsiniz. Alanında tecrübeli ekip arkadaşlarımız ise kamp boyunca her türlü konuda sizlere yardımcı olacaklardır. Sadece kişisel eşyaların ile katıldığın kolay bir etkinlik!

Gittiğiniz orman bölgelerinde yabani hayvan tehlikesi var mı?

Etkinliklerde seçtiğimiz kamp alanlarında kesinlikle yabani hayvan tehlikesi yoktur. Bununla birlikte insan topluluğunun ve kamp ateşinin olduğu alanlarda yabani hayvan tehlikesinin olmadığı bilgisini de eklemek isteriz.

Etkinliklere tek başıma katılabilir miyim?

Çok mutlu oluruz! En fazla bu soruyu alıyoruz, her etkinlikte en çok katılım da tek başına gelenlerden oluyor 🙂 Aslında tek katılan misafirlerimizde bir arkadaş sorumluluğu olmadığı için diğer tek gelenler ile güzel dostluklar kurarak çok keyifli ve daha eğlenceli bir kamp deneyimi yaşıyorlar.. Diledikleri zaman yalnız başlarına doğanın keyfini çıkarıyorlar, diledikleri zaman ise orada tanıştıkları insanlar ile keyifli dostluklar kuruyorlar 🙂

Etkinliklerinizde kadın erkek oranı nasıl oluyor?

Erkek kadın oranının her etkinlikte dengeli olduğunu söyleyebiliriz. Etkinliklerimize katılan misafirlerimiz iyi bilir ki; kamp ateşimizin etrafındaki halkada saygılı, nezih ve keyifli bir aileye sebep olmak amacıyla ilerliyoruz.

Hiç kamp deneyimim olmadı. Çadırda uyumak zor olur mu?

Çadırda uyumak şehirdeki yataklarımıza nazaran çok daha keyiflidir. Neden? Doğadaki evinizde bol oksijen ile uyumak sizleri şehre göre fazlasıyla dinlendiriyor. Sabah uyandığınızda ise kuş cıvıltılarıyla birlikte evinizin kapısını doğaya açacağınız şahane bir manzara olacaktır! Çadırda uyumanız için sizlere yumuşak tipte olan kamp matı temin ediyoruz. Daha rahat uyumayı dileyen misafirlerimize ise şişme yatak ya da deniz yatağı getirmelerini öneriyoruz.

Evcil hayvanım ile etkinliklerinize katılabilir miyim?

Evcil hayvanı olan misafirlerimiz otobüste ulaşım için taşıma kapları ile birlikte etkinliklerimize katılabilirler.

Kampta yemek hizmeti nasıl oluyor? Vegan veya vejetaryen misafirleriniz için imkânınız var mı?

Yemekten sorumlu tecrübeli ekibimiz ile tüm kamp boyunca ev yemekleri pişirerek sizlere taze, lezzetli ve sıcak yemek hizmeti veriyoruz. Evinizde tükettiğiniz yemekleri ormanda pişiriyoruz.

Vejetaryen veya vegan olan misafirlerimiz için biz ekstra yemekler hazırlıyoruz fakat bu misafirlerimiz arzu ettikleri özel yemekler varsa etkinlik öncesinde bizlere bildirmelerini rica ediyoruz. Hassasiyetiniz hassasiyetimiz..

Uyku tulumları temiz mi ve üşütür mü?

Her etkinlik öncesinde uyku tulumları yıkanmaktadır. Uyku tulumlarımızın marka modeli Evolite Nepal konfor 0°C, ekstrem -8°C veya sonbahar sonu-ilkbahar başı-kış sezonunda kullandığımız Sandfox IceStrom konfor -18°C, ekstrem -26°C’ye kadar dayanıklı ekipmanlardır. Her mevsimde gerçekleştirilen kamp organizasyonlarını planlarken hava durumunu da gözetmekteyiz. Herhangi bir sağlık probleminiz yoksa üşüyeceğinizi düşünmüyoruz. Bazı misafirlerimizin soğuğa karşı adaptasyonu düşük veya özel durumları olabiliyor. Bu uyku tulumlarıyla bugüne kadar kimseyi üşütmedik fakat böyle durumlar için de ekstra sıcak su torbası dağıttığımızı bilmenizi isteriz.

Ulaşımı kendi imkânlarımız ile karşıladığımızda fiyatta değişiklik oluyor mu?

Evet, kendi özel aracınız ile etkinliğe katılmak istediğiniz taktirde ödemeniz gereken indirimli etkinlik ücretini öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Etkinliklerinize hangi şehirlerden katılabiliriz?

Bolu, Düzce, Sakarya, Karabük ve Kastamonu’da gerçekleşen haftasonu kampları için İstanbul-Ankara çıkış noktası ve bu rota üzerinde bulunan Kocaeli, Sakarya, Bolu

Kuzey Ege, Güney Ege & Kaz Dağları Sahil Kampı için İstanbul çıkış noktası ve Yalova, Bursa, Balıkesir

Kapadokya Doğa Kampı için İstanbul çıkış noktası ve Kocaeli, Sakarya, Bolu, Ankara, Aksaray

Yalova 90’lar Nostalji Kampı için İstanbul çıkış noktası ve Yalova

İğneada Doğa Kampı için yalnızca İstanbul çıkış noktası

Antalya Kaş Dalış Turu için İstanbul çıkış noktası ve Yalova, Bursa, Balıkesir, Denizli

Uludağ Kayak Turu için İstanbul – Ankara çıkış noktası ve Yalova

Likya Yolu, Karia Yolu ve Karadeniz etkinlikleri için Türkiye’nin tüm şehirlerinden katılım sağlayabilirsiniz. Likya Yolu için buluşma noktası Fethiye, Karia Yolu için Marmaris, Karadeniz için Trabzon Havalimanı’dır.

Kampa çocuğumla katılabilir miyim?

Tabii ki de katılabilirsiniz, hatta çok memnun kalırız. Ekibimiz izci gruplarında gönüllülük esasında ilkokul, ortaokul ve lise çağındaki çocuklara yönelik aktiviteler ve kamplarda tecrübeli izci liderlerinden oluşmaktadır. Kamp boyunca imkânımız dahilinde olan tüm ihtiyaçlarınızı karşıladığımızı bilmenizi isteriz.. Geçmiş etkinliklerimizde 2-15 yaş aralığında birçok çocuğumuzu aileleriyle birlikte misafir ettik ve çok memnun kaldıklarını gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz 🙂 Hatta 4, 7 ve 12 yaşında çocuklarımızın 65 km uzunluğundaki Likya Yolu yürüyüş etkinliğine katıldıklarını eklemek isteriz!

Katılım formu doldurdum fakat etkinliğe gelme durumum belli değil. Herhangi bir sorun olur mu?

Katılım formu aslında ön kayıt anlamındadır. Form doldurup ödeme yapan misafirlerimiz için kontenjan ayırıp kesin rezervasyon gerçekleştiriyoruz. Herhangi bir sorun teşkil etmez fakat özellikle son ödeme tarihinin yaklaştığı günlerde kontenjan dolabilir, bu duruma dikkat etmenizi rica ederiz.