Etkinlik Hakkında
Likya'da neden biz?
Hizmetler
Katılım Formu
Etkinlik Programı
Fiyat
Ulaşım & Konaklama
Bilgilendirmeler
Galeri

Türkiye’deki en zengin içerikli ve en uygun fiyatlı Likya Yolu etkinliği!

Kaş’a ulaşım hariç, Her şey dahil
2-5 Mayıs 2024
4 gece, 4 gün
Likya Yolu / Etap-III
Kaş-Demre parkuru
Katılım: Türkiye geneli
Buluşma noktası: Kaş, Antalya
Sınırlı sayıda kontenjan: 7-15 kişi

KONTENJAN: %33 DOLU

SON KAYIT TARİHİ: 24 Nisan Çarşamba

Hava yolu ulaşımı ile etkinliğe katılacak misafirlerimizin uçak biletlerini erkenden satın almasını öneririz! 🙂

***

ROTA(51 km / Günde 10-22 km)
Kaş(K) > Ufakdere Koyu > Üzümlü İskelesi(K) > Boğazcık > Aperlai > Kaleüçağız(2K) > Kekova > Kapaklı > Çayağzı > Likya Uygarlıkları Müzesi (Demre)

Tüm etkinliklerimiz TUREB lisanslı rehberler, TÜRSAB belgeli araçlar ve TÜRSAB A-13607 belge numaralı D.G. Artemis Outdoor Turizm tarafından organize edilmektedir.
Özel grup gezileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Artemis Outdoor 2016*

Türkiye’de diğer firmaları araştırdığınızda bu hizmetlerin bir arada olduğu tek firma olduğumuzu kolaylıkla görebilirsiniz 🙂

1) Hizmet ve içerik olarak en zengin, profesyonel rehberler ile, -ekstra satışı olmayan- her şey dahil ve fiyat olarak en uygun etkinlikleri 2016 yılından bu yana düzenliyor ve misafirlerimize ilk amacımız olan doğa sevgisini aşılayıp eko-turizm sektörünü geliştirerek ilerliyoruz.

2) Tüm yürüyüş etkinliklerimizde sırt çantası veya bavul transfer hizmetimiz mevcuttur. Bütün yürüyüş boyunca siz yalnızca küçük bir çantanın içinde su, kuruyemiş ve kişisel eşyalarınızı taşıyorsunuz. Her gün yürüyüşün bittiği konaklama işletmelerinde eşyalarımızı alıp odalarımıza yerleşiyoruz.

3) Toplamda 540 km uzuluğunda olan Likya Yolu’nu 6 etap halinde böldük ve hiçbir parkuru atlamadan her kilometresini yürüyoruz. ‘Likya Yolu yürüyüşü’ etkinliğinin hakkını vermek istiyoruz. Yürüyüş kültürüne veya yola vakıf olmayan insanlara sadece en kolay veya güzel yerleri göstermiyoruz, daha bakir kısımlarda her zaman en güzel anlar ve dostluğun dayanılmaz hafifliği ortaya çıkıyor!

4) Her gün yürüyüşün bittiği noktadan transfer ile geriye dönüp aynı otelde konaklamıyoruz. Bilinçli şekilde dizayn edilen yürüyüş turlarımızda her gün konfor alanımızı genişleten farklı tipteki konaklama işletmelerini tercih ediyoruz. Yürüyüşü bitirdiğimiz noktada bulunan ve kaliteli hizmet veren otelimize yerleşip duş aldıktan sonra da gün batımı keyfini kaçırmamış oluyoruz 🙂 Gün batımı saatinin yolda geçmesi günün en keyifli anından ödün veriyor ve aynı yere araçla dönmek yürüyerek ilerlediğimizin hissiyatını çok azaltıyor. Son gün yürüyüş programının bittiği noktada transfer aracımız bizi alıp ilk noktaya götürüyor.

5) Yürüyüş etkinliğinin başlayacağı günden 1 gün önce misafirlerimizle buluşup 1 gece fazladan otel konaklaması sağlayarak iş ve yol yorgunluğu için yürüyüşten önce herkesi dinlendiriyoruz. Ayrıca hem etkinlik hem de misafirler arasında oryantasyonu en etkili şekilde sağlamış oluyoruz. Dileyenler erken gelip o bölgedeki aktiviteleri gerçekleştiriyor, doğal güzelliklerini veya koylarını ziyaret ediyor.

6) 5 günlük uzun bir yürüyüş ve insanların genelde ilk defa deneyimleyeceği bir tur olduğu için etkinlikten en az 1 ay önce tüm misafirlerimizi tek tek arayıp ayrıntıları anlatıyor, sürecin nasıl daha verimli geçeceğine dair ipuçlarını paylaşıyor ve kafalarındaki tüm soruları cevaplıyoruz. Mutlulukla çalıştığımız bu sektörde ekip olarak bizim için asıl çalışma turun sizin tarafınızdan rezerve edildiği gün başlıyor ve sizlerin sayesinde yıllar boyunca devam ediyor. İşimize olan sevgi ve saygımızı tanıştığımız gün daha iyi gözlemleyeceğinize eminiz! 🙂

7) Batonu olmayan misafirlerimize 2 adet baton temin ediyoruz fakat maneviyat, sporun devamını getirme ve ömürlük kullanım açısından kendi batonunuzu almanızı öneririz.

8) 5 günde 14-15 öğün kaliteli, zengin ve organik yemek menüleri ile harcadığınız eforun karşılığını fazlasıyla alacağınıza emin olabilirsiniz.

9) Etkinlik öncesinde size gönderilen ayrıntılı bilgilendirmenin üzerinden geçerek antrenman rica ediyor ve psikolojik açıdan destek sağlıyoruz. Etkinlik esnasında ise ayrıntılı şekilde doğa yürüyüşü ve baton kullanımı eğitimi veriyoruz.

10) Etkinlik esnasında tüm misafirlerimizin sorunları ile ailenizden biri gibi tek tek ilgilenip her şeyi yerinde ve olması gerektiği şekilde çözerek ilerliyoruz. Sizin için en verimli doğa tatilinin gerçekleşmesi için çalışıyoruz. Ayrıca etkinlik boyunca profesyonel fotoğraf hizmeti yapıyoruz, tek tek!

11) Son olarak; yıllardır tüm etkinliklerimizde ekstra bir hizmet satışı yapmamak adına çalışıyoruz. Doğaya çıkıp paraya ellemeden ve telefonları minimum seviyede kullanarak geçirilen 5 günün nasıl değerli hale geldiğine şahit olmanızı istiyoruz. Sizleri şehirdeki düzenden kaçırırken başka bir düzenin içine sürüklemek misyonumuza uymuyor 🙂

Bugüne kadar bize güvenerek Türkiye’nin en güzel rotalarından biri olan bu keyifli Likya Yolu yürüyüş etkinliklerine katılan ve bize güvenen tüm misafirlerimize teşekkür ederiz! Geçmiş etkinliklerimizi instagram hesabımızın alt kısımlarında veya öne çıkanlarda bulabilirsiniz..

Dipnot: Türkiye’de tek olmak veya en iyi olmak gibi bir hedefimiz hiçbir zaman olmadı, sadece olması gereken kaliteli ve gerçek yürüyüş etkinlikleri için ilk etkinliğimizden bugüne kadar çok çalıştık. Yukarıda sayılan hizmetler yıllar önce ilk etkinliğimizde de aynıydı. Araştırdığınız zaman bu hizmetlerin hepsini aynı anda sağlayabilen başkar bir seyahat acentası veya kaçak tur oluşumu bulamayacağınızı temin edebiliriz.

Tüm etkinliklerimiz TUREB lisanslı rehberler, TÜRSAB belgeli araçlar ve TÜRSAB A-13607 belge numaralı D.G. Artemis Outdoor Turizm tarafından organize edilmektedir.
Özel grup gezileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Artemis Outdoor 2016*

HİZMETE DAHİL OLANLAR
• Çanta transferi
• Profesyonel Rehberlik
• Zengin Yemek Menüleri (3 öğün/her gün) 12 öğün
• 3 gece otel, 1 gece Bungalov Konaklama
• Kekova Tekne Turu (tüm gün)
• Eğlenceli Outdoor Faaliyetler
• Profesyonel Fotoğraf Çekimi
• Katılım Belgesi
• Likya Yolu Özel Arması
• Seyahat Sağlık Sigortası
• Çayağzı(Demre) – Kaş(otel), Antalya Otogar ve Antalya Havalimanı’na Ulaşım (dönüş)

HİZMETE DAHİL OLMAYANLAR
• Kişisel harcamalar
• Single oda farkı 2750₺ (tüm konaklamalar için)
• Müze ve ören yeri giriş ücreti
• Buluşma günü Kaş’a Ulaşım (Uçak, Otobüs veya şahsi araç)

Tüm etkinliklerimiz TUREB lisanslı rehberler, TÜRSAB belgeli araçlar ve TÜRSAB A-13607 belge numaralı D.G. Artemis Outdoor Turizm tarafından organize edilmektedir.
Özel grup gezileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Artemis Outdoor 2016*  Konaklama Seçimi *

  Birlikte konaklamak istediğiniz arkadaş(lar)ınızın isim ve soyismini yazınız.*


  Ulaşım

  Likya yürüyüşüne engel olabilecek herhangi bir engeliniz veya sağlık sorununuz var mı?

  Ailenizden ya da yakın arkadaşlarınızdan birinin İsim Soyisim ve İletişim Numarası*

  Artemis Outdoor'u nereden duydunuz?

  Etkinlik hakkında beklentileriniz ve eklemek istedikleriniz nelerdir?

  Etkinlik esnasında çekilecek fotoğraflarda yer almak istiyorum.

  Görsel Paylaşım İzni


  İletişim İzin İsteği


  Artemis Outdoor ile paylaştığınız kişisel verilerinizin korunması ve işlenmesi 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve ilgili mevzuat kapsamında gerçekleşecektir.

  Likya Yolu Etap-III Programı

  BULUŞMA GÜNÜ (Etkinlikten bir gün önce)

  Herhangi bir saatte – Kaş, Defne Otel
  20:00-23:00 Akşam yemeği

  1. GÜN

  08:00 Uyanma
  08:15 Sabah sporu
  08:30 Kahvaltı ve Likya yolu hakkında bilgilendirme
  09:30 Kaş’tan yola çıkış
  12:00 Ufakdere Koyu – Öğle yemeği ve yüzme molası
  14:30 Likya Yolu
  17:00 Habesa Bungalov (Üzümlü) konaklama
  19:00 Akşam yemeği
  23:00 Önerilen Yatış Saati

  2. GÜN

  08:00 Uyanma
  08:15 Sabah sporu ve eşyaları toplama
  08:30-09:00 Kahvaltı
  09:30 Likya yolu
  12:30-13:30 Aperlai – Öğle yemeği
  14:00 Likya yolu
  17:00 Kaleüçağız – Otel odalarına yerleşme
  19:00 Akşam yemeği
  20:00 Muhabbet ve oyunlar
  00:00 Önerilen Yatış Saati

  3. GÜN

  08:00 Uyanma
  08:30 Sabah sporu
  09:00-09:30 Kahvaltı
  09:45 Kekova Tekne Turu
  13:30-14:30 Öğle yemeği (teknede)
  15:30 Simena Kalesi gezisi
  18:00 Kaleüçağız – Otel
  20:00 Akşam yemeği
  00:00 Önerilen Yatış Saati

  4. GÜN

  07:00 Uyanma
  07:15 Sabah sporu
  07:30-08:00 Kahvaltı
  08:15 Likya Yolu
  12:00-12:45 Kapaklı – Öğle yemeği molası
  13:00 Likya Yolu
  14:30 Çayağzı – Demre Varış
  15:00 Likya Uygarlıkları Müze gezisi
  16:30 Vedalaşma
  17:15 Kaş (otel)
  18:30 Antalya Otogar
  18:50 Antalya Havalimanı

  Kapora ücreti: 5.850₺

  Toplam Etkinlik ücreti
  7-11 yaş: 13.500₺
  12 yaş ve üzeri: 15.850₺

  SON ÖDEME TARİHİ: 24 Nisan Çarşamba

  Katılım formu doldurduktan sonra eft/havale ile ödeme için hesap numarası bilgileri tarafınıza mail olarak gönderilmektedir.
  Kredi kartı ile ödemek için bizimle iletişime geçiniz.

  Ulaşım Bilgileri

  Etkinliğe hava yoluyla katılım sağlayacak misafirlerimiz aşağıdaki tarihleri kontrol ederek uçak biletlerini geliş için Kaş’a en yakın mesafede olan Dalaman Havalimanı’na ve istedikleri sefere alabilirler. Genelde misafirlerimiz Perşembe akşamı iş çıkışına uygun şekilde uçak bileti satın almaktadırlar fakat otobüs ve şahsi aracıyla etkinliğe gelen misafirlerimiz oluyor. Buluşma günü erken gelip çevreyi gezebilir, yamaç paraşütü aktivitesi yapabilir veya denizin keyfini de çıkarabilirsiniz!

  Etkinliğin buluşma noktası Antalya, Kaş Defne Otel’dir.

  Ulaşımı otobüs ile yapacak katılımcılarımız yine Perşembe günü diledikleri saatte Antalya Kaş’ta bulunan otele giriş yapabilirler.

  Etkinliğe özel aracıyla katılacak misafirlerimiz Kaş’ta otelin park alanına araçlarını bırakabilirler. Etkinlik bitiminde bizim sağlayacağımız ulaşım ile tekrar aynı yerden araçlarına ulaşmaktadırlar.

  Etkinliğe katılabilmek için en geç Cuma günü sabah 07:00’de otelde olunması gerekmektedir.

  Dönüş için ise yürüyüşün bittiği nokta olan Çayağzı-Demre’ye en yakın mesafede olan Antalya Havalimanı’na aşağıda belirtilen tarihlerde ve saatte uçak veya otobüs bileti satın alınabilir.

  ETKİNLİK ULAŞIM TARİHLERİ

  GİDİŞ – DALAMAN HAVALİMANI’NA (dilediğiniz saatte)
  1 Mayıs Çarşamba

  DÖNÜŞ ANTALYA HAVALİMANI’ndan (19:30 ve sonrası seferleri)
  5 Mayıs Cuma

  *************************************

  Konaklama Bilgileri

  Hizmetine, yemeklerine, kalitesine güvendiğimiz ve yıllardır çalıştığımız otelleri tercih ettiğimizi belirtmek isteriz 🙂

  Buluşma günü | Antalya, Kaş / Defne Hotel için tıklayınız.

  1.GÜN| Üzümlü İskelesi – Habesa Bungalov için tıklayınız.

  2.GÜN & 3.GÜN | Kaleüçağız – Cennet Otel için tıklayınız.

  Not: Etkinliğe tek katılan misafirlerimiz istekleri doğrultusunda single farklı ile tek başına konaklayabilir veya aynı cinseyetten diğer katılımcılarımız ile birlikte tek kişilik yataklı odalarda single farkı olmadan konaklayabilirler. Aynı cinsiyetten farklı bir misafirimiz olmadığı taktirde single farkı ile oda konaklama durumu söz konusu olmaktadır.

  • Likya Yolu yürüyüşü ağır hastalığı olmayan, kondisyonlu ve sağlıklı her birey için uygundur.

  • Tüm aktivite ve eğitimler alanında profesyonel izci liderlerinden oluşan ekibimiz tarafından gerçekleştirilecektir.

  • Likya yolu boyunca yemek molası ve konaklama yapacağımız tüm duraklarda elektrik, su çeşmeleri, lavabo, duş ve tuvaletler bulunmaktadır.

  • Etkinliğe tek katılan misafirlerimiz istekleri doğrultusunda single farklı ile tek başına konaklayabilir veya aynı cinseyetten diğer katılımcılarımız ile birlikte tek kişilik yataklı odalarda single farkı olmadan konaklayabilirler. Aynı cinsiyetten farklı bir misafirimiz olmadığı taktirde single farkı ile oda konaklama durumu söz konusu olmaktadır.

  • Etkinlik boyunca tüm öğünler zengin çeşitlidir ve etkinlik ücretine dahildir. Ekstra yemek uygulaması yoktur.

  • Etkinliğin gerçekleşebilmesi için minimum sayı 7 kişidir.

  • Etkinliği gerçekleştireceğimiz bölge yabani hayvan açısından tehlike arz etmemektedir.

  • Likya Yolu etkinliğinin 3. etap parkuru 4  günde tamamlanacak olup toplamda 51 km’dir ve parkur boyunca hiçbir katılımcımız ağır sırt çantası taşımayacaktır. Çantalarınız arka planda özel bir araç ile konaklama noktalarına transfer edilecektir. Küçük bir sırt çantası ile(10-20lt) yanınızda sadece kuruyemiş, su matarası, yağmurluk, fotoğraf makinası gibi malzemeleri almanız yeterli olacaktır. Günde 10-22 km arasında yürüyeceğimiz Likya yolu 3. etap parkuru bu şekilde sizin için çok daha kolay ve keyifli geçecektir.

  • Likya yolu Fethiye-Ovacık’tan başlayıp Antalya Geyikbayırı mevkiinde biten toplamda 539 km olan dünyanın en iyi 10 yürüyüş parkurundan biridir. Toplamda 7 etap olarak gerçekleşecek Likya yolu etkinlikleri her ilkbahar ve sonbahar sezonunda devam edecektir. Parkurlara başlayıp hepsini tamamlamak isteyen misafirlerimizin yürüyüş serisini kaçırmamasını öneririz 🙂

  • Etkinliğimizin buluşma noktası Antalya Kaş’tır.

  • Etkinliğin son günü dönüş için yürüyüşün bittiği nokta olan Antalya-Demre Çayağzı sahilinden aracıyla gelenler için Kaş’taki otele, otobüs ulaşımı için Antalya Otogar’a ve uçakla dönecekler için Antalya Havalimanı’na ulaşım imkânı Artemis Outdoor tarafından sağlanmaktadır.

  • Etkinliğimize kullanmadığınız kıyafetleri veya sokak hayvanları için mama getirmenizi rica ediyoruz. Artemis Gönüllüleri olarak getirilen kıyafetleri ve hayvan mamalarını ihtiyacı olan yerlere iletiyoruz.

  • Likya Yolu boyunca konaklama için sınırlı işletme bulunduğundan dolayı single oda imkânı sınırlıdır. Ayrıca tek başına katılan misafirlerimiz istekleri doğrultusunda odalama konusunda cinsiyete göre diğer misafirlerimiz ile konaklayabilirler.

  • Katılacak her birey için ayrı katılım formu doldurulması gerekmektedir.

  • Katılım formu doldurmak, ödeme yapmak zorunda olduğunuz anlamına gelmemektedir fakat kontenjan konusunda ödeme yapan katılımcılarımıza öncelik verilecektir. 15 kişilik kontenjan tamamlandığında ek kontenjan açılmayacaktır. Son ödeme tarihlerine dikkat etmenizi öneririz.

  • Yemek öğünleri her yemekte 3-8 farklı çeşit olmak üzere kalitelidir ve oteller tarafından hazırlanmaktadır. Vejeteryan, vegan veya alerjisi olan misafirlerimizin hassasiyetlerini tüm öğünlerde gözettiğimizi bilmenizi isteriz.. Etkinlik öncesinde bizi lütfen bilgilendiriniz.