Etkinlik Hakkında
Likya'da neden biz?
Hizmetler
Katılım Formu
Etkinlik Programı
Fiyat
Ulaşım & Konaklama
Bilgilendirmeler
Galeri

Türkiye’deki en zengin içerikli ve en uygun fiyatlı Likya Yolu etkinliği!

Kalkan’a ulaşım hariç, Her şey dahil
4 gece, 4 gün
6-9 Nisan 2024 (Bayram & Ara Tatil)
Likya Yolu / Etap-II
Kalkan-Kaş parkuru
Katılım: Türkiye geneli
Buluşma noktası: Kalkan, Antalya
Sınırlı sayıda kontenjan: 7-15 kişi

KONTENJAN: %46 DOLU

Hava yolu ulaşımı ile etkinliğe katılacak misafirlerimizin uçak biletlerini erkenden satın almasını öneririz! 🙂

***

ROTA(54 km / 4 Gün – Günde 10-23km)
Kalkan(k) > Bezirgan Yaylası > Sarıbelen(2k) > Gökçeören > Hacıoğlan >
Pellos Antik Kenti > Pınarbaşı > Çukurbağ > Kaş(k)

Tüm etkinliklerimiz TUREB lisanslı rehberler, TÜRSAB belgeli araçlar ve TÜRSAB A-13607 belge numaralı D.G. Artemis Outdoor Turizm tarafından organize edilmektedir.
Özel grup gezileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Artemis Outdoor 2016*

Türkiye’de diğer firmaları araştırdığınızda bu hizmetlerin bir arada olduğu tek firma olduğumuzu kolaylıkla görebilirsiniz 🙂

1) Hizmet ve içerik olarak en zengin, profesyonel rehberler ile, -ekstra satışı olmayan- her şey dahil ve fiyat olarak en uygun etkinlikleri 2016 yılından bu yana düzenliyor ve misafirlerimize ilk amacımız olan doğa sevgisini aşılayıp eko-turizm sektörünü geliştirerek ilerliyoruz.

2) Tüm yürüyüş etkinliklerimizde sırt çantası veya bavul transfer hizmetimiz mevcuttur. Bütün yürüyüş boyunca siz yalnızca küçük bir çantanın içinde su, kuruyemiş ve kişisel eşyalarınızı taşıyorsunuz. Her gün yürüyüşün bittiği konaklama işletmelerinde eşyalarımızı alıp odalarımıza yerleşiyoruz.

3) Toplamda 540 km uzuluğunda olan Likya Yolu’nu 6 etap halinde böldük ve hiçbir parkuru atlamadan her kilometresini yürüyoruz. ‘Likya Yolu yürüyüşü’ etkinliğinin hakkını vermek istiyoruz. Yürüyüş kültürüne veya yola vakıf olmayan insanlara sadece en kolay veya güzel yerleri göstermiyoruz, daha bakir kısımlarda her zaman en güzel anlar ve dostluğun dayanılmaz hafifliği ortaya çıkıyor!

4) Her gün yürüyüşün bittiği noktadan transfer ile geriye dönüp aynı otelde konaklamıyoruz. Bilinçli şekilde dizayn edilen yürüyüş turlarımızda her gün konfor alanımızı genişleten farklı tipteki konaklama işletmelerini tercih ediyoruz. Yürüyüşü bitirdiğimiz noktada bulunan ve kaliteli hizmet veren otelimize yerleşip duş aldıktan sonra da gün batımı keyfini kaçırmamış oluyoruz 🙂 Gün batımı saatinin yolda geçmesi günün en keyifli anından ödün veriyor ve aynı yere araçla dönmek yürüyerek ilerlediğimizin hissiyatını çok azaltıyor. Son gün yürüyüş programının bittiği noktada transfer aracımız bizi alıp ilk noktaya götürüyor.

5) Yürüyüş etkinliğinin başlayacağı günden 1 gün önce misafirlerimizle buluşup 1 gece fazladan otel konaklaması sağlayarak iş ve yol yorgunluğu için yürüyüşten önce herkesi dinlendiriyoruz. Ayrıca hem etkinlik hem de misafirler arasında oryantasyonu en etkili şekilde sağlamış oluyoruz. Dileyenler erken gelip o bölgedeki aktiviteleri gerçekleştiriyor, doğal güzelliklerini veya koylarını ziyaret ediyor.

6) 5 günlük uzun bir yürüyüş ve insanların genelde ilk defa deneyimleyeceği bir tur olduğu için etkinlikten en az 1 ay önce tüm misafirlerimizi tek tek arayıp ayrıntıları anlatıyor, sürecin nasıl daha verimli geçeceğine dair ipuçlarını paylaşıyor ve kafalarındaki tüm soruları cevaplıyoruz. Mutlulukla çalıştığımız bu sektörde ekip olarak bizim için asıl çalışma turun sizin tarafınızdan rezerve edildiği gün başlıyor ve sizlerin sayesinde yıllar boyunca devam ediyor. İşimize olan sevgi ve saygımızı tanıştığımız gün daha iyi gözlemleyeceğinize eminiz! 🙂

7) Batonu olmayan misafirlerimize 2 adet baton temin ediyoruz fakat maneviyat, sporun devamını getirme ve ömürlük kullanım açısından kendi batonunuzu almanızı öneririz.

8) 5 günde 14-15 öğün kaliteli, zengin ve organik yemek menüleri ile harcadığınız eforun karşılığını fazlasıyla alacağınıza emin olabilirsiniz.

9) Etkinlik öncesinde size gönderilen ayrıntılı bilgilendirmenin üzerinden geçerek antrenman rica ediyor ve psikolojik açıdan destek sağlıyoruz. Etkinlik esnasında ise ayrıntılı şekilde doğa yürüyüşü ve baton kullanımı eğitimi veriyoruz.

10) Etkinlik esnasında tüm misafirlerimizin sorunları ile ailenizden biri gibi tek tek ilgilenip her şeyi yerinde ve olması gerektiği şekilde çözerek ilerliyoruz. Sizin için en verimli doğa tatilinin gerçekleşmesi için çalışıyoruz. Ayrıca etkinlik boyunca profesyonel fotoğraf hizmeti yapıyoruz, tek tek!

11) Son olarak; yıllardır tüm etkinliklerimizde ekstra bir hizmet satışı yapmamak adına çalışıyoruz. Doğaya çıkıp paraya ellemeden ve telefonları minimum seviyede kullanarak geçirilen 5 günün nasıl değerli hale geldiğine şahit olmanızı istiyoruz. Sizleri şehirdeki düzenden kaçırırken başka bir düzenin içine sürüklemek misyonumuza uymuyor 🙂

Bugüne kadar bize güvenerek Türkiye’nin en güzel rotalarından biri olan bu keyifli Likya Yolu yürüyüş etkinliklerine katılan ve bize güvenen tüm misafirlerimize teşekkür ederiz! Geçmiş etkinliklerimizi instagram hesabımızın alt kısımlarında veya öne çıkanlarda bulabilirsiniz..

Dipnot: Türkiye’de tek olmak veya en iyi olmak gibi bir hedefimiz hiçbir zaman olmadı, sadece olması gereken kaliteli ve gerçek yürüyüş etkinlikleri için ilk etkinliğimizden bugüne kadar çok çalıştık. Yukarıda sayılan hizmetler yıllar önce ilk etkinliğimizde de aynıydı. Araştırdığınız zaman bu hizmetlerin hepsini aynı anda sağlayabilen başkar bir seyahat acentası veya kaçak tur oluşumu bulamayacağınızı temin edebiliriz.

Tüm etkinliklerimiz TUREB lisanslı rehberler, TÜRSAB belgeli araçlar ve TÜRSAB A-13607 belge numaralı D.G. Artemis Outdoor Turizm tarafından organize edilmektedir.
Özel grup gezileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Artemis Outdoor 2016*

HİZMETE DAHİL OLANLAR
• Çanta transferi
• Profesyonel Rehberlik
• Zengin Yemek Menüleri (3 öğün/her gün) 12 öğün
• 2 gece otel & 2 gece villa konaklama
• Eğlenceli Outdoor Faaliyetler
• Profesyonel Fotoğraf Çekimi
• Temel Doğa Yürüyüşü Eğitimi
• Katılım Belgesi
• Likya Yolu Özel Arması
• Seyahat Sağlık Sigortası
• Kaş-Kalkan(otel), Fethiye Otogar ve Dalaman Havalimanı’na Ulaşım (dönüş)

HİZMETE DAHİL OLMAYANLAR
• Kişisel harcamalar
• Single oda farkı 2750₺ (tüm konaklamalar için)
• Kaş Tekne Turu (opsiyonel, hava durumuna bağlı)
• Buluşma günü Kalkan’a Ulaşım (Uçak, Otobüs veya şahsi araç)

Tüm etkinliklerimiz TUREB lisanslı rehberler, TÜRSAB belgeli araçlar ve TÜRSAB A-13607 belge numaralı D.G. Artemis Outdoor Turizm tarafından organize edilmektedir.
Artemis Outdoor 2016*  Konaklama Seçimi *

  Birlikte konaklamak istediğiniz arkadaş(lar)ınızın isim ve soyismini yazınız.*


  Ulaşım

  Likya yürüyüşüne engel olabilecek herhangi bir engeliniz veya sağlık sorununuz var mı?

  Ailenizden ya da yakın arkadaşlarınızdan birinin İsim Soyisim ve İletişim Numarası*

  Artemis Outdoor'u nereden duydunuz?

  Etkinlik hakkında beklentileriniz ve eklemek istedikleriniz nelerdir?

  Etkinlik esnasında çekilecek fotoğraflarda yer almak istiyorum.

  Görsel Paylaşım İzni


  İletişim İzin İsteği


  Artemis Outdoor ile paylaştığınız kişisel verilerinizin korunması ve işlenmesi 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve ilgili mevzuat kapsamında gerçekleşecektir.

  Likya Yolu Etap-ll Programı

  Buluşma günü (Etkinlikten bir gün önce)

  Herhangi bir saatte – Kalkan / Neruda Otel
  20:00-23:00 Akşam yemeği

  1.GÜN

  08:30 Uyanma
  08:45 Sabah sporu
  09:00 Kahvaltı ve Likya yolu hakkında bilgilendirme
  09:30 Likya yolu başlangıcı
  13:00 Bezirgan Yaylası
  14:00 Sarıbelen – Öğle yemeği
  15:00 Süren Eko Villa – Yerleşme, duş ve dinlenme
  19:00 Akşam yemeği
  22:00 Önerilen Yatış Saati

  2.GÜN

  07:30 Uyanma
  07:45 Sabah sporu ve eşyaları toplama
  08:00-08:45 Kahvaltı
  09:00 Likya yolu
  14:00-15:00 Öğle yemeği – Hüseyin’in yeri
  17:30 Hacıoğlan
  18:30 Sarıbelen’e transfer
  19:00 Akşam yemeği
  20:00 Muhabbet ve oyunlar
  23:00 Önerilen Yatış Saati

  3.GÜN

  07:00 Uyanma
  07:15 Sabah sporu
  07:30 Kahvaltı
  08:00 Likya yolu
  13:30-14:30 Öğle yemeği molası (kumanya)
  18:30 Uyuyan Dev Gün Batımı
  19:30 Kaş / Defne Hotel yerleşme
  20:00 Akşam yemeği
  20:30 Kaş gezisi
  22:00 Önerilen Yatış Saati

  4.GÜN

  08:30 Uyanma
  08:30-10:30 Kahvaltı
  10:30-17:00 Serbest gün! (Kaş gezisi, Büyükçakıl, Küçükçakıl veya İnceboğaz plajında yüzme, Kaş Antik tiyatro, keyif ve dinlenme)
  14:00 Kaş merkez öğle yemeği
  16:00 Vedalaşma ve yola çıkış
  16:45 Kalkan (otel)
  17:00 Fethiye Otogar
  19:00 Dalaman Havalimanı

  Kapora ücreti: 5450₺

  Toplam Etkinlik ücreti
  7-11 yaş: 13500₺
  12 yaş ve üzeri: 15450₺

  SON ÖDEME TARİHİ: 27 Mart Çarşamba

  Katılım formu doldurduktan sonra eft/havale ile ödeme için hesap numarası bilgileri tarafınıza mail olarak gönderilmektedir.
  Kredi kartı ile ödemek için bizimle iletişime geçiniz.

  Ulaşım Bilgileri

  Etkinliğin buluşma günü etkinlikten bir gün öncedir ve buluşma noktası Antalya Kalkan’da bulunan Neruda oteldir.

  Etkinliğe hava yoluyla katılım sağlayacak misafirlerimiz katılacakları etkinliğe göre aşağıdaki tarihleri kontrol ederek uçak biletlerini Kalkan’a en yakın mesafede olan Dalaman Havalimanı’na istedikleri sefere alabilirler. Genelde misafirlerimiz etkinlikten bir gün önce akşam iş çıkışına uygun şekilde uçak bileti satın almaktadırlar fakat otobüs veya şahsi aracıyla gelen misafirlerimiz de vardır. Dilerseniz buluşma günü erken gelip çevreyi gezebilir, yamaç paraşütü aktivitesi yapabilir veya denizin keyfini çıkarabilirsiniz.

  Etkinliğin buluşma noktası Antalya Kalkan’da bulunan Neruda Hotel’dir. Dalaman Havalimanı’ndan transfer firmaları ile Kalkan’a direkt gelebilirsiniz veya uçaktan indiğinizde vaktiniz varsa daha uygun fiyat açısından Muttaş gibi firmalar ile önce Fethiye Otogar’a otobüsle geçip Fethiye Otogar’dan tekrar Kalkan minibüslerine binebilirsiniz. Otel Kalkan Otogar’a yürüme mesafesindedir.

  Ulaşımı uçak harici otobüs veya şahsi araç ile gerçekleştirecek katılımcılarımız yine katılacakları etkinlikten bir önceki gün diledikleri saatte Antalya Kalkan’da bulunan otele giriş yapabilirler.

  Etkinliğe özel aracıyla katılacak misafirlerimiz aracını otelin otoparkına parketmektedir. Etkinlik bitiminde bizim sağlayacağımız minibüs ulaşımı ile tekrar otoparktan araçlarına ulaşmaktadırlar.

  Etkinliğe katılabilmek için en geç etkinliğin başlangıç günü sabah 07:00’de Neruda Otel’de olunması gerekmektedir.

  Etkinliğin buluşma gününde yamaç paraşütü yapmak isteyen olursa yönlendirme ve planı konusunda yardımcı oluyoruz. ‘Fethiye Ölüdeniz’de’ bulunan yamaç paraşütü aktivitesini yapmak isterseniz uçak biletinizi erken saate alıp bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Dönüş için ise yürüyüşün bittiği nokta olan Kaş’tan Kalkan’daki otele, Fethiye otogar’a ve Dalaman Havalimanı’na transferinizi sağlıyoruz. Bölgeye en yakın mesafede bulunan Dalaman Havalimanı’na aşağıda belirtilen tarihlerde ve saatte uçak veya otobüs bileti satın alınabilir.

  ETKİNLİK ULAŞIM TARİHLERİ

  GİDİŞ (dilediğiniz saatte)
  5 Nisan 2024

  DÖNÜŞ (19:30 ve sonrası seferleri)
  9 Nisan 2024

  *************************************

  Konaklama Bilgileri

  Hizmetine, yemeklerine, kalitesine güvendiğimiz ve yıllardır çalıştığımız işletmeleri tercih ettiğimizi belirtmek isteriz 🙂

  BULUŞMA GÜNÜ | Antalya, Kalkan – Neruda Hotel için tıklayınız.

  1.GÜN & 2.GÜN| Sarıbelen köyü – Süren Eko Villa için tıklayınız.

  3.GÜN | Kaş – Defne Hotel için tıklayınız.

  Not: Etkinliğe tek katılan misafirlerimiz istekleri doğrultusunda single farklı ile tek başına konaklayabilir veya aynı cinseyetten diğer katılımcılarımız ile birlikte tek kişilik yataklı odalarda single farkı olmadan konaklayabilirler. Aynı cinsiyetten farklı bir misafirimiz olmadığı taktirde single farkı ile oda konaklama durumu söz konusu olmaktadır.

  • Likya Yolu yürüyüşü ağır hastalığı olmayan, kondisyonlu ve sağlıklı her birey için uygundur.

  • Tüm aktivite ve eğitimler alanında profesyonel izci liderlerinden oluşan ekibimiz tarafından gerçekleştirilecektir.

  • Likya yolu boyunca yemek molası ve konaklama yapacağımız tüm duraklarda elektrik, su çeşmeleri, lavabo, duş ve tuvaletler bulunmaktadır.

  • Etkinlik boyunca tüm öğünler zengin çeşitlidir ve etkinlik ücretine dahildir. Ekstra yemek uygulaması yoktur.

  • Etkinliği gerçekleştireceğimiz bölge yabani hayvan açısından tehlike arz etmemektedir.

  • Likya Yolu etkinliğinin 2. etap parkuru 4 günde tamamlanacak olup toplamda 54 km’dir ve parkur boyunca hiçbir katılımcımız ağır sırt çantası taşımamaktadır. Çantalarınız arka planda özel bir araç ile konaklama noktalarına transfer edilmektedir. Yemekleriniz ise mola noktasına ulaştığınızda hazır şekilde sunulmaktadır. Yürüyüş esnasında küçük bir sırt çantası ile(10-20lt) yanınızda sadece kuruyemiş, su matarası, yağmurluk, fotoğraf makinası gibi malzemeleri almanız yeterli olacaktır. Günde 10-23 km arasında yürüyeceğimiz Likya yolu 2. etap parkuru bu şekilde sizin için çok daha kolay ve keyifli geçmektedir.

  • Likya yolu Fethiye-Ovacık’tan başlayıp Antalya Geyikbayırı mevkiinde biten toplamda 539 km olan dünyanın en iyi 10 yürüyüş parkurundan biridir. Toplamda 7 etap olarak gerçekleşecek Likya yolu etkinlikleri her ilkbahar ve sonbahar sezonunda devam edecektir. Parkurlara başlayıp hepsini tamamlamak isteyen misafirlerimizin yürüyüş serisini kaçırmamasını öneririz 🙂

  • Etkinliğimizin buluşma noktası Antalya Kalkan’da bulunan Neruda Hotel’dir.

  • Etkinliğin son günü dönüş için yürüyüşün bittiği nokta olan Antalya-Kaş’tan aracıyla gelenler için Kalkan Neruda Hotel’e, otobüs ulaşımı için Fethiye Otogar’a ve uçakla dönecekler için Dalaman Havalimanı’na ulaşım imkânı Artemis Outdoor tarafından sağlanmaktadır.

  • Etkinliğimize kullanmadığınız kıyafetleri veya sokak hayvanları için mama getirmenizi rica ediyoruz. Artemis Gönüllüleri olarak getirilen kıyafetleri ve hayvan mamalarını ihtiyacı olan yerlere iletiyoruz.

  Etkinliğin gerçekleşebilmesi için minimum sayı 7 kişidir.

  • Katılacak her birey için ayrı katılım formu doldurulması gerekmektedir.

  Etkinliğe tek katılan misafirlerimiz istekleri doğrultusunda single farklı ile tek başına konaklayabilir veya aynı cinseyetten diğer katılımcılarımız ile birlikte tek kişilik yataklı odalarda single farkı olmadan konaklayabilirler. Aynı cinsiyetten farklı bir misafirimiz olmadığı taktirde single farkı ile oda konaklama durumu söz konusu olmaktadır.

  • Katılım formu doldurmak, ödeme yapmak zorunda olduğunuz anlamına gelmemektedir fakat kontenjan konusunda ödeme yapan katılımcılarımıza öncelik verilecektir. 15 kişilik kontenjan tamamlandığında ek kontenjan açılmamaktadır. Son ödeme tarihlerine dikkat etmenizi öneririz.

  • Yemek öğünleri her yemekte 3-8 farklı çeşit olmak üzere kalitelidir ve oteller tarafından hazırlanmaktadır. Vejetaryan, vegan veya alerjisi olan misafirlerimizin hassasiyetlerini tüm öğünlerde gözettiğimizi bilmenizi isteriz.. Etkinlik öncesinde bizi lütfen bilgilendiriniz.